Specifications
| fps_4k | 30 |
| weight | 332 |
| display | 3.0inch touchscreen |
| iso_max | 6400 |
| iso_min | 50 |
| video_4k | true |
| fps_1080p | 60 |
| dimensions | 116.7x66.5x45.0mm |
| megapixels | 50 |
| viewfinder | EVF 2.33M dot |
| zoom_ratio | 30x |
| sensor_size | 1/1.76 inch |
| max_aperture | f/3.3 |
| stabilization | true |
| video_resolution | 4K |
| battery_life_cipa | 370 |
| focal_length_equiv | 25-750mm |
製品説明
A high-resolution travel zoom with a 50MP 1/1.76-inch sensor and 30x optical zoom. The built-in EVF and 4K video capability make it one of the most capable travel compact cameras available.
Related Products
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.