Wireless Headphones
Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones
Sony CorporationModel: WH-1000XM4
Predecessor to XM5, foldable design
MSRP: ¥44,000
Discontinued※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: October 2020ASIN: B0863TXGM3
Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 4-40000 Hz |
| Impedance | 47 Ω |
| Sensitivity | 101 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
Description
Released 2020. Succeeded by XM5 but remains popular for its foldable design and excellent value for money.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.