LG 27GP950-B
Monitors & Displays
LG 27GP950-B
LG Electronics
Model: 27GP950-B
27" 4K 160Hz NanoIPS Gaming Monitor
Price & Shops
Popular
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: January 2021
Specifications
Size27 インチ
Resolution3840x2160
HDRYes
Description
A high-end gaming monitor achieving 4K resolution and 160Hz on a NanoIPS panel. HDMI 2.1 support enables 4K 120Hz from PS5 and Xbox Series X consoles.