Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | planar-magnetic |
| Frequency Response | 6-75000 Hz |
| Impedance | 37 Ω |
| Sensitivity | 94 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Updated version of HiFiMAN bestseller. Ultra-thin diaphragm and powerful magnetic circuit deliver top-class resolution and expansive soundstage at mid-range pricing.
Review Video
Source: The Headphone Show
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.