Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | planar-magnetic |
| Frequency Response | 8-50000 Hz |
| Impedance | 18 Ω |
| Sensitivity | 92 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
HiFiMAN model using stealth magnet technology. Innovative design minimizes magnetic diffraction for crystalline clarity and expansive soundstage at excellent value.
Review Video
Source: Joshua Valour
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.