Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | planar-magnetic |
| Frequency Response | 20-20000 Hz |
| Impedance | 18 Ω |
| Sensitivity | 93.5 dB/mW |
| Connection | Bluetooth |
| Wireless | Yes |
| Noise Cancelling | No |
Description
Planar magnetic headphone supporting both wired and wireless. Included Bluetooth module enables high-quality wireless playback with planar resolution.
Review Video
Source: The Headphone Show
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.