Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 5-23000 Hz |
| Impedance | 35 Ω |
| Sensitivity | 105 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Focal closed-back high-end headphone. Aluminum-magnesium diaphragm in closed configuration provides musical Focal sound with noise isolation in a premium package.
Review Video
Source: DMS
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.