Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 5-28000 Hz |
| Impedance | 55 Ω |
| Sensitivity | 104 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Enhanced Clear series from Focal. Magnesium M-dome diaphragm achieves fast transient response with excellent rigidity in a beautifully finished French-made headphone.
Review Video
Source: The Headphone Show
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.