Specifications
| mount | Canon RF |
| fps_4k | 60 |
| display | 3.5inch rotating touchscreen |
| iso_max | 102400 |
| iso_min | 100 |
| video_4k | true |
| af_points | 651 |
| fps_1080p | 120 |
| dimensions | 160.0x136.9x148.3mm |
| megapixels | 8.85 |
| internal_nd | true |
| sensor_size | Super 35mm (APS-C) |
| stabilization | true |
| weather_sealed | true |
| recording_format | XF-AVC / Canon RAW Light |
| video_resolution | 4K |
| weight_body_only | 1020 |
| shutter_speed_max | 1/8000 |
| stabilization_stops | 5 |
製品説明
A Cinema EOS camera with a DGO sensor for exceptional dynamic range. RF-mount compatibility, Dual Pixel AF, 4K60p, and built-in ND filters in a compact cinema camera body.
Related Products
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.